czwartek, 26 sierpnia 2010

Zoo w Warszawie


Warszawę odwiedziliśmy w lipcu 2010 roku przy okazji udziału w uroczystości rodzinnej. Na zwiedzanie mogliśmy poświęcić tylko jedno przedpołudnie - dzieciaki zgodnie wybrały wycieczkę do zoo. 
W warszawskim Ogrodzie Zoologicznym mieszka ponad 500 gatunków zwierząt, dlatego musieliśmy spacerować dość szybkim krokiem, żeby zobaczyć jak najwięcej z nich :)

Na początek udaliśmy się do Akwarium, w którym zaraz przy wejściu znalazłyśmy z Julką ślepczyki jaskiniowe - naszych znajomych z Gdyni. Julkowi podobały się "płascki", a przy akwarium z rafą koralową od razu zwrócił uwagę na rybki Nemo i Dory. Z ciekawostek zauważyliśmy groźne arowany dwuwąsy, piranie, arabskiego rekina dywanowego i trąbonosa, czyli mruka, którego kuzynów dawno temu mama hodowała w swoim akwarium :)


Idąc dalej zatrzymaliśmy się na dłużej przy wybiegu z gorylami, gdzie zajęte czymś potężne M'Tonge i Azizi w ogóle nie zwracały uwagi na zwiedzających. Obejrzeliśmy też szympansy i wielkie stado śmiesznych pawianów. 

Dzieciaki chciały jednak jak najszybciej zobaczyć nosorożca, którego do tej pory widzieliśmy na żywo tylko raz: w chorzowskim ogrodzie zoologicznym. Na wybiegu Shikari i Kuba - dwa ogromne nosorożce indyjskie właśnie czekały na swój posiłek, więc i my postanowiliśmy poczekać i obejrzeć jak wygląda ich karmienie. Gdy każdy z nich grzecznie zjadł po wielkim wiadrze owoców ruszyliśmy dalej.


W pawilonie z gadami, czyli herpetarium, najfajniejsze okazały się "kamelelon", iguana  i waran leśny, a tuż obok - nadmuchiwana zjeżdżalnia, którą Julki musiały oczywiście wypróbować.

Po drodze do hipopotamiarni minęliśmy m.in. mrówkojady, żyrafy, tygrysy i jaguary. Na koniec zostawiliśmy sobie spotkanie z Anielą i Hugonem, czyli towarzyskimi "hipotamami". Tuż obok znajduje się też rekinarium, w którym można zobaczyć żarłacza czarnopłetwego i jedynego w Polsce tawrosza piaskowego.


Na stronie internetowej zoo można znaleźć dokładne informacje. W sezonie letnim w weekendy  organizowane są pokazy karmienia zwierząt (fok, pingwinów, hipopotamów czy nosorożców). 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz